Рокитнівський професійний ліцей

ІНТЕРВ'Ю З НОВИМ ОЧІЛЬНИКОМ РОКИТНІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ!

Директор Рокитнівського професійного ліцею Олександр КРУПЕНКООновлений центральний паркан ліцеюNoneРемонтні роботи спортивної зали ліцеюРемонтні роботи гуртожитку ліцеюNoneNone

З новим директором – до нових звершень!

     Усвідомлюючи реалії сьогодення та зважаючи на кон’юнктуру ринку праці, усе більше випускників старших класів зупиняють погляди на заклади професійноїосвіти, в яких можна швидко опанувати актуальну професію. Таким закладом у нашому районі є Рокитнівський професійний ліцей, який відкриває свої двері для нових учнів, нових можливостей та спільних нових звершень. Профліцей – це не просто шанс дітям здобути професію, освоїти спеціальність, це соціальна стипендія, безкоштовний гуртожиток та гаряче харчування.

    Про проблеми, досягнення та плани на майбутнє говоримо із новим очільникомРокитнівського професійного ліцею Олександром Крупенком, яким за 6 місяців на новій посаді (три місяці з яких– карантин) було зроблено немало: оновлено фасад ліцею, окультурено території і всюди розпочались ремонти…

   – Олександре Миколайовичу, вперше за багато років почалося виділення коштів для профліцею з обласного та районного бюджетів. Розкажіть, будь ласка, як Вам це вдалося?

  - Не буду вдаватися в пошуки причин, чому так трапилося, що Рокитнівський професійний ліцей не мав достатнього фінансування для вирішення багатьох проблем, які накопичувалися роками. На превеликий жаль,довелося приймати те,  було зроблено ще за часів Радянського Союзу. Окрім того, відвідуючи заклади професійної освіти області, і порівнюючи, я розумів, що доведеться починати працювати навіть не з нуля, а з мінусів.

  Я дуже дякую керівництву Управління освіти і науки Рівненської ОДА, що там в цьому році звернули увагу на наш навчальний заклад і посприяли  виділенню з обласного бюджету коштів в розмірі 2 мільйони 416 тисяч грн, з яких 2 мільйони 16 тисяч – на капітальний ремонт перекриття даху навчального корпусу (в тому числі актового залу і спортзалу) та 400 тисяч – для облаштування внутрішніх вбиралень. Тендерні процедури на вказані суми проведено і вже визначено учасників–переможців, які вже готові розпочати ремонтні роботи.

  Хочу висловити велику подяку також депутатам районної ради, які долучилися до фінансування нашого закладу та виділили з районного бюджету кошти в сумі 210 тисяч грн, з них 150 тисяч грн  на поточний ремонт спортивної зали та 60 тисяч грн – для виготовлення проєктно–-кошторисної документації капітального  ремонту лабораторії кухарів, кондитерів.

  Чесно кажучи, мені не прийшлося довго переконувати депутатів районної ради, адже вони розуміють, що в нашому професійному ліцеї 95% здобувачів освіти – це  діти нашого району. Тренажерний зал та спортзал ніколи не зачиняються для бажаючих займатися здоровим способом життя. Не менш важливо те, що районний бюджет на 98% формується за рахунок податку ПДФО, а професійний ліцей щорічно його сплачує в розмірі 850–900 тисяч грн, тому я думаю, що 210 тисяч не є великим навантаженням для районного бюджету.

  Також щиро вдячний колективу ліцею, який хоче змін на краще, розуміє мої наміри та прагнення і постійно мене підтримує в усіх починаннях.

      –  А що скажете за умови проживання учнів ліцею?

  - Для здобувачів освіти створюємо всі умови щодо повноцінного проживання в гуртожитку. На сьогоднішній день проводяться роботи з оновлення водопостачання й каналізації. Також завершується  косметичний ремонт другого і третього поверху для затишного і комфортного проживання здобувачів освіти професійного ліцею. В планах на 2021 рік – провести капітальний ремонт та перекрити дах гуртожитку.

  На 2020 рік професійний ліцей включено до проведення енергоаудиту, що дасть нам можливість бути учасниками обласної програми щодо заміни вікон та дверей навчального корпусу ліцею. Впевнений, нам все вдасться, головне, не стояти на місті.

      – Як опановували дистанційне навчання за умов карантину?

  – Дистанційно, як і вся Україна і весь світ. Прикро, що не змогли провести виробничої практики на підприємствах, що призвело до чималої втрати коштів як нашого закладу, так і самих учнів. Кошти від навчальної практики значно полегшили б і прискорили зміцнення навчально–матеріальної бази ліцею.

   – За якими напрямками проводиться вступна кампанія2020 до Рокитнівського професійного ліцею?

  – Я вірю, що вже скоро більшість населення району наш професійний ліцей буде знати не як ПТУ, а як хороший освітній заклад,де поряд із робітничою професією діти здобувають і повну середню освіту. В нас здійснюється первинна професійна підготовка кваліфікованих робітників за такими напрямками на базі 9 класів: «Кухар, кондитер», «Лісник, єгер, озеленювач», «Муляр, пічник, штукатур», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Тракторист-машиніст с/г виробництва категорії «А1», «А2», «В1». Термін навчання 3 роки.

  На базі 11 класів: «Лісник, єгер» – 1 рік, «Кухар, кондитер» – 1,5 роки навчання.

  Перед нами стоїть завдання створити такі умови, щоб молодь ішла до нас навчатися із задоволенням, а батьки щоб були впевнені в тому, що дитина під наглядом, в безпечних умовах здобуває професійну освіту і творчо розвивається.

      –  Які можливості осучаснення навчального середовища?

  – Для того, щоб залучити дітей на навчання, необхідно їх зацікавити. Перед нами стоїть завдання зробити навчання якісним, а відпочинок змістовним. На сьогоднішній день найактуальнішим питанням щодо осучаснення навчального процесу (і це є завданням номер один від Міністерства освіти і науки та керівництва області) – створення навчально–практичних центрів. В цьому році приймали участь у Всеукраїнському конкурсі проєктів щодо створення навчально–практичного центру на базі нашого навчального закладу за професіями «Лісник, озеленювач». НПЦ буде навчальним осередком з новим обладнанням та технікою, де учні зможуть опановувати практичні навички, а дорослі – пройти підвищення кваліфікації або перепідготовку. Навчально–практичний центр – це ще й додаткові фінансові надходження для розвитку матеріально–технічної бази професійного ліцею.

  Також займаємось оновленням навчально–матеріальної бази лабораторії кухарів, кондитерів, трактористів, електриків та полігону штукатурів.

  Лише після створення НПЦ і оновлення матеріальної бази професійного спрямування ми зможемо конкурувати із сучасними закладами профтехосвіти області й України.

  Сучасні виробничі професії часто змінюються, що потребує від працівників окрім спеціалізації ще й здатності пристосуватися до сучасного управління. Тому новий директор Олександр Крупенкоце саме той керівник, який свій вдалий досвід роботи в Рокитнівській державній адміністрації зможе реалізувати в Рокитнівському професійному ліцеї. Бажаємо успіху в нових звершеннях на новій посаді!

    -  Дякую! Будьте здорові!