Рокитнівський професійний ліцей

День української писемності та мови!

NoneNoneNone
5 листопада 2020 року в Рокитнівському професійному ліцеї відбулося відзначення важливого для всієї України свята – Дня Української Писемності та Мови, яке українці святкують 9 листопада вже 23-ій рік поспіль.
Викладачі української мови та літератури Юлія Маринич та Олена Маринич разом з учнями ліцею підготували літературно-музичну композицію «До мови доторкнімось серцем», в якій зосередили увагу на тому, що рідна мова – це неоціненний Божий дар, невід'ємна частка Батьківщини, чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші й найніжніші струни людської душі, а також найважливіший державотворчий елемент. І саме на молоде покоління покладено відповідальність подбати про рідну мову, підтримати її, допомогти розвиватися, берегти її, плекати, за словами М. Рильського, «як парость виноградної лози», дбати про культуру мовлення, вживати власне українські слова замість іншомовних відповідників та русизмів.
Також у бібліотеці ліцею розгорнуто тематичну книжкову виставку "Рідна мова - роду основа", де представлені різноманітні навчальні посібники,підручники, словники, довідники, христоматії та періодичні видання.
В запропонованих виданнях розглядаються питання фонетики, правопису, орфографії та стилістики сучасного українського правопису. А також можна ознайомитися з "Повістю минулих літ” - літопис, написаний на початку XII століття. Автором “Повісті” вважається монах Києво-Печерського монастиря Преподобний Нестор-Літописець (близько 1050 – 1114рр.), яким ми по праву можемо вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності, основи якої були закладені просвітителями слов’ян Кирилом та Мефодієм – творцями слов’янської азбуки та писемності.
Цього святкового Дня зичимо Вам 33 побажання з нашої «Абетки побажань» – рівно стільки, скільки літер в абетці української мови. Отож бажаємо Вам:
А Ангела охоронця щодня
Б Бог щоб був присутній завжди
В віри, надії, любові
Г гвардію планів на майбутнє
Ґ ґаздувати на своїй Богом даній землі
Д добробуту для українців
Е Еверест не боятись підкорити
Є єднати Україну мовою рідною
Ж жати засіяні добрі справи
З здоровим просинатися щодня
И иржа щоб ніколи в душі не селилась
І ідолів собі не шукати
Ї їздити відпочивати в Емірати та Карпати
Й йти впевнено до заданої цілі
К кохання міцного взаємного
Л ліків в аптеці не купувати
М миру на планеті Земля
Н неба зоряного й безхмарного
О обов'язки виконувати сумлінно
П поцілунків гарячих солодких
Р радіти кожному Божому дню
С сонячних безхмарних буднів
Т теплих обіймів рідних людей
У усмішок щирих, приязних
Ф фортуни на кожному кроці
Х хлібом ділитися з потребуючими
Ц ціну завжди собі знати
Ч чашу доброзичливості на сніданок приймати
Ш широкої дороги успішної
Щ щастя шукати у звичайних речах
Ь м'яко стелити собі спати
Ю юну душу завжди мати
Я ягідкою калини бути в житті України!!!